Davranış Kuralları

Tüm ziyaretçilerimizin web sitelerimizde güvenli, ilginç ve arkadaşça bir deneyim yaşatmasını istiyoruz. Buna göre, sitemizin tüm kullanıcıları ve sitelere yaptıkları katkılar bu Davranış Kurallarına uymak zorundadır. Web sitelerimizi kullanmanız, Web Sitesi Şartlarının bir bölümünü (web sitemizin altındaki bağlantıya tıklayarak erişebilirsiniz) tamamlayan ve oluşturan bu Davranış Kurallarına uymayı kabul ettiğiniz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu sayfayı değiştirerek Davranış Kurallarını zaman zaman revize etmemiz gerekebilir. Yasal olarak bağlayıcı olduklarından yaptığımız değişikliklerin farkında olmanız için lütfen bu sayfayı düzenli olarak gözden geçirin.

Başka bir kullanıcı tarafından yapılan web sitelerimize yapılan herhangi bir katkının bu Davranış Kurallarına ve / veya Web Sitesi Şartlarına aykırı olduğuna makul bir şekilde inanıyorsanız, lütfen "Kötüye Kullanımı Bildir" / "Uygunsuz Olarak İşaretle" veya eşdeğeri düğmesini kullanarak bize bildirin.

Bu Davranış Kuralları kapsamında, "katkı", herhangi bir metin, fotoğraf, grafik, video veya ses materyali dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, web sitemize kamunun bir üyesi tarafından gönderilen veya yüklenen tüm materyalleri ifade eder.

Katkılarınız:

kendi özgün eseriniz olmalı. Web sitelerimizde yer alan belirli materyalleri ancak bunun açıkça ifade edildiği yerlerde katkınıza dahil etme hakkınız olabilir. Aksi takdirde, katkılarınızdaki tüm materyaller kendi orijinal eseriniz olmalı ve başkalarının eserlerini intihal etmemelidir.

telif hakkı dahil başkasının haklarını ihlal etmemelidir. Katkılarınız, herhangi bir telif hakkı, veritabanı, ticari marka, ticari sır, gizlilik, tanıtım, kişisel veya özel haklar dahil olmak üzere, başka herhangi bir kişinin haklarını ihlal etmemeli veya intihal olmamalıdır. Bu nedenle, mevcut makaleler, haberler, müzik, video klipler veya diğer telif hakkı materyalleriyle ilgili olarak, genellikle ilgili telif hakkı sahiplerinin açık iznine ihtiyacınız olacaktır.

yasa dışı veya sakıncalı içerik, yıkıcı, saldırgan veya küfürlü davranışı içermemelidir. Lütfen onlarla aynı fikirde olmasanız bile, diğer üyelere karşı saygılı ve medeni olun. Yasadışı, taciz edici, tehdit edici, küçük düşürücü, müstehcen, hakaretamiz, küfürlü, rencide edici, nefret dolu, saygısız, ırkçı, cinsel, dini veya rahatsız edici veya başka türlü sakıncalı veya yasadışı olan materyaller kabul edilemez.

uygun olmayan veya ilgisiz web sitesi adresleri veya URL'ler içermemelidir. Pornografi, ticari veya diğer uygunsuz içeriğe olan bağlantılar silinebilir.

yasa dışı veya anti-sosyal davranışları teşvik etmemelidir. Katkılar, şiddet içeren veya müstehcen içerikli materyal içermemeli veya (yalnızca örnek olarak) terör eylemleri, telif hakkı ihlali veya bilgisayar korsanlığı gibi yasadışı eylemleri desteklememeli, desteklememeli veya desteklememelidir.

kimliği yanlış tanıtmamalı. Katkılar ve / veya kullanıcı adları, başka herhangi bir kimseyi kimliğe bürünmek, kimliğinizi veya herhangi bir kişiyle olan ilişkinizi yanlış tanıtmak veya bu durumda değilse, bizden çıktıkları izlenimini vermek için kullanılamaz.

İngilizce'den başka bir dilde olmamalıdır (veya İngilizce değilse Hizmetin dili). Diğer dillerdeki katkılar kaldırılabilir.

Herhangi bir selleme, spam veya reklam içermemelidir. Selleme, aynı yorumun aynı forumda tekrar tekrar yayınlanmasıdır; spam, aynı yorumun (veya çok benzerinin) birden fazla foruma gönderilmesidir. Tüm reklamlar, zincir mektuplar, saadet zincirleri, önemsiz postalar ve diğer ticari talep şekilleri yasaktır.

kişisel bilgileri ifşa etmemelidir. Bu web sitesine katkılar herkese açıktır ve bu bilgileri paylaşmak istemediğiniz kişiler tarafından görülebilir. Siz veya başkaları hakkında kişisel veya kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi eklemeyin (kendi veya başka birinin e-posta adresi dahil).

spoiler içermemelidir. Lütfen henüz yerel televizyonda, radyoda veya sinemalarda yayınlanmamış gelişmeleri forumlara (veya başka bir katkı formunda) mesaj göndermeyin. Bunlar başkalarının zevkini mahvedebilir.

Herhangi bir forumla ilgili olarak, bir konudaki ilk mesaj silindiğinde, sonraki tüm cevapların da otomatik olarak silinebileceğini unutmayın. Bu, Davranış Kurallarına aykırı bir gönderiye yanıt olarak yerleştirildiklerinden bazı yazılarınızın silinebileceği anlamına gelir. Gönderinizin bu kurallar dahilinde tutulması, yalnızca gönderilerinizin forumlardan kaldırılmamasını değil, başkalarının gönderilerinin de kalmasını sağlar.

Davranış Kurallarının İhlali

Bu Davranış Kurallarının ihlal edilip edilmediği konusunda tek karar merciiyiz. Davranış Kurallarını ihlal ettiğini düşündüğümüz herhangi bir katkıyı düzenleme, gönderme, reddetme veya tamamen kaldırma hakkına sahibiz (ancak yükümlülüğüne değil). Davranış Kurallarının ihlal edildiğine inandığımızda, şartlar için uygun olduğunu düşündüğümüz her türlü işlemi yapabiliriz.

Bu Davranış Kurallarına uyulmaması, aşağıdaki işlemlerden herhangi birini gerçekleştirmemize yol açabilecek önemli bir Web Sitesi Şartları ihlalidir:

size bir uyarı vermek;

Herhangi bir kişisel profilin silinmesi dahil, web sitelerimizi kullanma hakkınızın veya herhangi bir katkının derhal, geçici veya kalıcı olarak geri çekilmesi;

aleyhinize yapılan ihlali ve/veya aleyhinize açılan yasal işlemlerden kaynaklanan tazminat esasına (makul idari ve yasal giderler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ilişkin olarak tüm zararların ve maliyetlerin geri ödenmesi için aleyhinize yasal işlem yapılması; ve/veya

Bu tür bilgilerin yasa uygulayıcı makamlara veya makul şekilde gerekli olduğunu düşündüğümüz diğer ilgili üçüncü taraflara açıklanması.

Bu Davranış Kurallarının ihlaline cevaben gerçekleştirilen işlemlerin sorumluluğunu hariç tutuyoruz. Bu belgede açıklanan bilgiler sınırlı değildir ve makul gördüğü diğer herhangi bir işlemi yapabiliriz.


Son güncelleme: 5 Şubat 2009